מועדון הסיפור הקצר - מועדון 'קריאה יוצרת'

צור קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה!

מהו מועדון הסיפור הקצר?
מועדון הסיפור הקצר נועד עבור אוהבי הקריאה, המחפשים להפוך את חוויית הקריאה האישית והאינטימית לחוויית קריאה חברתית. אם אתם אוהבים לדבר על ספרים עם אנשים שאוהבים לדבר על ספרים - הגעתם למקום הנכון. אם רציתם תמיד להשתתף במועדון ספר, אך לא היה לכם מספיק זמן לקרוא את הספר עד המפגש הבא, או שחששתם להתחייב ליותר ממפגש אחד, מועדון הסיפור הקצר נולד בדיוק בשבילכם! כיוון שהסיפורים הנידונים בו הם בהיקף של לא יותר מ- 20 עמודים.


אז איך זה עובד? 

מועדון הסיפור הקצר הוא מועדון קריאה בשיטת "הרכבת". דמיינו את המועדון לרכבת נוסעת, שבכל תחנה שהיא עוצרת, עולים אליה ויורדים ממנה קוראים וותיקים וחדשים. בכל תחנה דנים בסיפור חדש עד העצירה בתחנה הבאה. בכל פעם מגיעים לקבוצה אנשים שונים, אם כי לפעמים יש משתתפים קבועים.

במרכז המפגש מתקיים דיון הממוקד בטקסט הספרותי שאליו מתייחסים כל חברי הקבוצה, והוא נוגע בחוויות ובקשיים אישיים המוכרים לנו מהיומיום אך מבלי שנצטרך לחשוף אותן. כל תגובה מצד חברי הקבוצה מהווה קריאה ופרשנות אישית, שיכולה להאיר למשתתפים האחרים דברים שהם עצמם לא ראו בסיפור, ובכך הם יוצאים נשכרים זה מזה. הדיון יכול להתפתח לכיוונים שונים בנושאים שונים שלעיתים נדמה כי אינם קשורים באופן ישיר לסיפור. כך הסיפור מגרה את המשתתפים לדון בנושאים המעסיקים אותם. כמנחה הקבוצה אני עשוי לשאול את הקבוצה שאלות המקדמות ההעמקה באותן נקודות בעלילה שאליהן המשתתפים התחברו ושבהן בחרו לשהות או דווקא נקודות שמהן הקבוצה התעלמה או ניסתה להימנע.

הדינמיקה הקבוצתית שבמרכזה הסיפור, יוצרת סיפור בפני עצמו, שגם אליה אני מתייחס כמנחה. לעיתים הסיפור יכול להגשים את עצמו בקבוצה, כאשר משתתפים מסוימים מזדהים עם דמויות שונות, ומקיימים דו-שיח ביניהם דרך או בשם אותן דמויות.

על מנת להתרשם מהפוטנציאל הטמון במפגשים אלה אתם מוזמנים לקרוא מכתבי תודה אלה. 

 
למי מיועדים המפגשים?
מועדון הסיפור הקצר מיועד לכל המעוניינים בסביבה תומכת קריאה, המעודדת שיתוף, הזדהות, תמיכה, קבלה, אמפתיה, גמישות, שינוי, שיפור תקשורת תוך-אישית ובין-אישית, חידוד הרגישות והעמקת התובנות על עצמי ועל החיים. כמו גם, שכלול ההתבוננות בקריאה, והיכולת להפיק משמעויות שונות מטקסט אחד, תוך התייחסות לטקסטים הנפשיים של המחבר, הגיבור, והקורא.   

למי המפגשים אינם מיועדים?
המפגשים לא נועדו להיות 'שיעורי ספרות', כך שלא מוצע בהם הרצאות או ניתוחים ספרותיים ופסיכואנליטיים של היצירה, אלא דיון רגשי על מגוון נושאים שחברי הקבוצה מזהים כרלוונטיים עבורם ביצירה.


אילו יצירות ידונו במפגשים?
המפגשים יכללו דיון בסיפורים קצרים מקוריים ומתורגמים, בשירה, בפזמונים, באגדות ומעשיות. היקף הסיפורים נע בין עמוד אחד עד עשרים עמודים. במקרה של סיפורים העולים בהיקפם על חמישה עמודים יקבלו המשתתפים את הטקסט לאחר הרשמתם למפגש ויתבקשו לקרוא אותו לקראת המפגש. 


כמה זמן נמשך המפגש?
המפגשים עצמם אורכים כשעתיים סך הכל. רבע שעה ראשונה התכנסות, שעה וחצי דיון קבוצתי בסיפור, ורבע שעה אחרונה התפזרות.


כמה משתתפים בקבוצה?
מספר המשתתפים המינימלי לפתיחה של קבוצה הוא 8 ומספר המשתתפים המקסימלי הוא 12.
כל המשתתפים מחויבים לשיח מכבד.

היכן מתקיימים המפגשים?
המפגשים מתקיימים במרכז תל-אביב.

 

מועדים קרובים לקבוצות קריאה יוצרת:


ניתן להירשם לאחד מהמועדים הבאים:

 

יום שני, 16/7, בשעה 10:00-12:00

יום שלישי, 17/7, בשעה 18:00-20:00

הרישום בכל פעם הוא עבור מפגש אחד בלבד ואינו מחייב רישום והגעה למפגשים שיפורסמו ויתקיימו לאחר-מכן.

על מנת שיישמר עבורך מקום במפגש, יש להסדיר את התשלום לכל המאוחר עד שבוע לפני קיום המפגש.

במקרה של ביטול ההגעה למפגש, לא ניתן לקבל החזר כספי

עלות המפגש: 80 ש"ח 


אופן תשלום:
העברה בנקאית: תשלום באמצעות העברה בנקאית או באמצעות אפליקציית Bit לזכות חשבון 79089, בנק הפועלים (12), סניף 704.  יש להציג אסמכתא על העברת התשלום לצורך הפקת חשבונית.
 

קבלה על תשלום: כל הקבלות מופקות דיגיטלית ונשלחות לחשבון הדואר האלקטרוני של הנרשם.

ביטול הרשמה וחיוב: 
במקרה של ביטול ההשתתפות במפגש, הנרשם לא יהיה זכאי להחזר כספי כלשהו.
ביטול מפגש מטעם המנחה יביא להחזר כספי עבור המפגש שבוטל.

 

שאלות?

מוזמנים להשאיר פרטי התקשרות בתיבת 'צור קשר' שבצד ימין למעלה, ואתקשר אליכם.